Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (182 komentářů)

Lucka Ž., (01. 07. 2013 06:45) Reagovat
[quote name="Vendula"]Chystám se otěhotnět, ale mám hodně nepravidelnou menstruaci a většinou přichází dost pozdě, takže každý měsíc (už asi pět měsíců) si říkám, že bych mohla být těhotná a dělám si těhotenské testy a nic. Napadá mě - když mám tak dlouhý menstruační cyklus, je větší problém otěhotnět, nebo to nevadí?[/quote]Je obtížnější se trefit do plodných dnů, protože nevíte přesně, kdy máte ovulaci, ale ta se dá změřit i měřením teploty a ovulačními testy, takže takový problém by to neměl být. Přeji hodně štěstí.
Veronika, (09. 07. 2013 07:20) Reagovat
Ahojky,s manželem nám bylo loni(kvůli výsledku jeho spermiogramu) řečeno, že máme naději na početí potomka cca 0,01%. Rozhodli jsme se proto pro adopci. Nedostala jsem ale menstruaci (stalo se mi to podobně právě loni), říkala jsem si, že je to jedno, že mám zase nějaké zpoždění. O víkendu jsem měla migrénu a říkala jsem si, že si budu muset udělat test, kdyby náhodou, abych si mohla vzít léky na bolest. Nakonec jsem zapomněla. Test jsem si tak ledabyle udělala až v pondělí ráno (55 den cyklu), jen pro jistotu a byl zřetelně pozitivní. Byl pozitivní i večer a dnes ráno (silné dvě čárky). Žádné léky neberu a cystu jsem měla ccca 2 v životě (vždy zmizela), přesto mám strach, že bude falešně pozitivní...K lékaři jdu až za 5 dní. Příznaky žádné nemám, krom toho, že mě už víc než 14 dní bolí prsa a cca před 14 dny jsem měla tak 3-4 dny bolesti v podbřišku jako bych to měla dostat. Jaké jsou šance, že je test falešně pozitivní? Jak často se to stává?
Lenka, (11. 07. 2013 13:31) Reagovat
[quote name="Veronika"]Ahojky,s manželem nám bylo loni(kvůli výsledku jeho spermiogramu) řečeno, že máme naději na početí potomka cca 0,01%. Rozhodli jsme se proto pro adopci...[/quote]Veroniko, já jsem četla, že falešná pozitivita je v případě, že užíváte nějaké léky, které to mohou ovlivnit, jinak ne. Zřejmě budete skutečně těhotná. I ta bolest prsou a vynechaná menstruace tomu odpovídá. Berte to tak, že zázraky se dějí. Držím vám palce, aby vám to lékař potvrdil a aby se vám dařilo.
Veronika, (20. 07. 2013 09:25) Reagovat
[quote name="Lenka"][quote name="Veronika"]Ahojky,s manželem nám bylo loni(kvůli výsledku jeho spermiogramu) řečeno, že máme naději na početí potomka cca 0,01%. Rozhodli jsme se proto pro adopci...[/quote]Veroniko, já jsem četla, že falešná pozitivita je v případě, že užíváte nějaké léky, které to mohou ovlivnit, jinak ne. Zřejmě budete skutečně těhotná. I ta bolest prsou a vynechaná menstruace tomu odpovídá. Berte to tak, že zázraky se dějí. Držím vám palce, aby vám to lékař potvrdil a aby se vám dařilo.[/quote]Tak nakonec to je opravdu těhotenství :) Jsme šťastní. Díky za uklidnění. Veronika
Jessica, (09. 09. 2013 04:35) Reagovat
[quote name="KáťaL"]Tak s největší pravděpodobností asi těhotná budete, i když těžko říci, proč se poslední test ukázal jako negativní. Zajděte na gynekologii, tam vám to spolehlivě potvrdí nebo vyvrátí. Jediné, co mi napadá, že byste užívala nějaké léky, které způsobují falešnou pozitivitu...Sama nevím, jaké to jsou, ale vím, že nějaké mohou ovlivnit výsledek.[/quote]Někdy testy mohou selhat, i když v posledních letech jsou hodně spolehlivé. Já, když jsem byla těhotná, tak jsem si udělala jeden, a když mi vyšel pozitivní, objednala jsem se na gynekologii, kde mě těhu potvrdily. Nemá cenu si jich dělat více.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Těhotenský-test.com
Kontakty