Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Dignostika
- rozlišení, vyšetření. Proces, který pomáhá určit konkrétní stav, např. o jakou se jedná nemoc, v tomto případě zda jde o těhotenství.

Gravidita - těhotenství označuje období, kdy se embryo, a později plod, vyvíjí v děloze matky. Tento proces začíná oplodněním a končí většinou porodem (někdy potratem). Těhotenství trvá přibližně 40 týdnů a je rozděleno na tři trimestry.

Gynekolog - ženský lékař, který se zabývá prevencí a léčbou ženských pohlavních orgánů a všech procesů s nimi souvisejících (gravidity, porodu apod.).

Hormon - je sloučenina, která slouží v těle mnohobuněčných organizmů jako chemický posel od jedné buňky (nebo skupiny buněk) pro jiné. Hormony vznikají ve specializovaných endokrinních (žlázách s vnitřní sekrecí) žlázách, z nichž se dostanou prokrvením do krevního oběhu (vnitřní sekrece). Hormony působí pouze na živé buňky.

Menstruace - menzes, měsíčky, je periodicky se opakující krvácení, které nastává u žen v rámci menstruačního cyklu

Placenta - plodové nebo mateřské lůžko je dočasný orgán, který vzniká v děloze těhotné ženy a slouží především plodu. Plod je k placentě připoután pupečníkem, jehož hlavní funkcí je zajistit plodu přívod kyslíku a živin a odvod zplodin jeho metabolismu. Placenta je důležitá jako zdroj hormonů nezbytných pro udržení těhotenství (gestageny, hCG, HPL). Důležitý je též její význam imunologický, díky placentě totiž imunitní systém matky nenapadá plod, který je imunologicky cizím tělesem.

Stres - je stav organismu, který je vystaven zátěžovým a mimořádným podmínkám. Zahrnuje nejen setkání se stresorem (zátěží), ale i reakci organismu k obraně proti poškození (případně smrti).

Test - je způsob zjišťování informací za pomoci nějaké pomůcky, dotazníku apod. V tomto případě jde o zjištění skutečnosti, zda jde o těhotenství, v druhé části článku zda jde o ovulaci.


Diskuse (9 komentářů)

Morty, (11. 07. 2014 13:26) Reagovat
Hello, my name is Morty Goldman; I just stumbled upon your site - www.tehotensky-test.com - I'm sorry to write in such an odd manner, I thought to call you but I didn't want to take up your time. What I have to say may be of great interest to you. Did you know that an overwhelming majority of businesses, organizations and celebrities buy likes and followers? What, you thought your competitor's likes and followers are organic and naturally gained? Ha ha. Just recently Gangman Style ( http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0 ) reached a record 2 billion views. Now imagine the scale of Gangnam Style's popularity being applied to your business! This is exactly how I deliver results to my clients - and I assure you that you'll be overwhelmingly pleased with the outcome. Give us a call: +1 (877) 410-4002 or visit us at http://www.SuperbSocial.net
Uwe, (07. 09. 2014 15:10) Reagovat
My brother suggested I might like this web site.He was totally right. This post truly made my day. You cann't imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!Feel free to visit my website sex shop Madrid: http://www.lolatoys.com
Tina, (20. 10. 2014 10:46) Reagovat
Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is great blog.A great read. I will certainly be back.Feel free to visit my blog ... sex shop Barcelona: http://Lolatoys.com/
Sandra, (27. 11. 2014 05:25) Reagovat
What's up, after reading this remarkable paragraph i am also cheerful to share my knowledge here with mates.My site: we-vibe 3: http://www.lolatoys.com/es/we-vibe-4.html
Berniece, (29. 11. 2014 00:05) Reagovat
Nice weblog here! Additionally your website quite a bit up very fast!What web host are you the use of? Can I am getting your affiliate link for your host?I want my site loaded up as quickly as yours lolFeel free to surf to my homepage we-vibe 3 (http://www.lolatoys.com/es/we-vibe-4.html: http://www.lolatoys.com/es/we-vibe-4.html)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Těhotenský-test.com
Kontakty