Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (182 komentářů)

Anna, (06. 01. 2015 06:16) Reagovat
[quote name="Nikola"]Ahojda, prosila bych o radu. Na konci platíčka jsem si omylem vzala 2 prášky v jeden den, následující den jsem si prášek nevzala, další vzala a měla nechráněný pohlavní styk. Po 3 dnech přišla menstruace – tak jako vždycky. Svou situaci jsem popisovala gynekoložce, která mě uklidnila, že těhoteství je vyloučené. Pro jistotu jsem si po 14 dnech dělala test – negativní, týden na to další dva – negativní. Včera jsem dobrala platíčko, a měly by přijít mé dny. Nicméně stále se strašně bojím jestli nejsem v tom… už týden mě bolí prsa a trochu jsem špinila.[/quote]Opravdu je tam minimální pravděpodobnost, že byste otěhotněla a těhotenské testy jsou už dnes spolehlivé a po 14 dnech těhotenství odhalí. Navíc bolení prsou je i příznakem blížící se menstruace. Jen se podle mě teď více pozorujete, když se bojíte, ale nebála bych se toho.
Heli, (06. 01. 2015 06:18) Reagovat
[quote name="Veronika"]Ahojky,s manželem nám bylo loni(kvůli výsledku jeho spermiogramu) řečeno, že máme naději na početí potomka cca 0,01%. Rozhodli jsme se proto pro adopci. Nedostala jsem ale menstruaci (stalo se mi to podobně právě loni), říkala jsem si, že je to jedno, že mám zase nějaké zpoždění. O víkendu jsem měla migrénu a říkala jsem si, že si budu muset udělat test, kdyby náhodou, abych si mohla vzít léky na bolest. Nakonec jsem zapomněla. Test jsem si tak ledabyle udělala až v pondělí ráno (55 den cyklu), jen pro jistotu a byl zřetelně pozitivní. Byl pozitivní i večer a dnes ráno (silné dvě čárky). Žádné léky neberu a cystu jsem měla ccca 2 v životě (vždy zmizela), přesto mám strach, že bude falešně...[/quote]Falešně pozitivní test může být jen, když berete nějaké léky, a pokud je jasně pozitivní, tak to znamená těhotenství. Oni lékaři také neví všechno. Znám také jednu paní, které řekli, že nemá téměř žádné šance mít dítě přirozenou cestou a teď už má dvě děti.
pelinda, (19. 01. 2015 20:16) Reagovat
Dobry den chtela jsem se zeptat byla jsem s pritelem na IUI udelala jsem si tehotensky test po 5ti dnech vysla mi slabounka druha carka hodne slabounka vecer jsem si koupila jeste jeden test a vysel ciste negatyvni nevim jestli si mam delat nadeje nebo ne dekuji.
Iva, (01. 02. 2015 14:47) Reagovat
[quote name="pelinda"]Dobry den chtela jsem se zeptat...quote]Předně pět dní po IUI je strašně krátká doba na těhotenský test. Pokud by se mělo zadařit, tak v tuhle dobu se teprve oplodněné vajíčko dostává do dělohy a tělo ještě neprodukuje žádný hormon, který je důležitý pro potvrzení těhotenského testu. To, že jste měla slabounkou čárku je nejspíš falešná negativita způsobená hormony, zřejmě vám je před IUI dali. Ty mohou způsobit falešnou pozitivitu. Těhotenský test je vhodné si opravdu dělat až 14 dní po IUI. Pokud si ho uděláte třeba desátý den a budete mít dvě čárky (a ta druhá bude slabá), může sice jít o biochemické těhotenství, ale pořád nemáte jistotu, že se oplodněné vajíčko dobře uhnízdí a neodplaví se s menstruací. To se stává hodně často, akorát ženy o tom většinou nevědí. Proto, i když je to těžké vydržet, tak fakt je lepší až 14 dní po. Stejně vám jinak jistotu test nedá, i když je pravda, že to čekání je hrozné...
Petra, (01. 03. 2015 10:38) Reagovat
[quote name="Anonym1234"]Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli muže krev při menstruaci ovlivnit výsledek tehotenskeho testu?[/quote]Myslím (tedy téměř vím), že nemůže, protože těhotenský test reaguje na hormon, který vzniká právě v těhotenství. Jediné, co může tedy těhotenský test ovlivnit (tj. udělat ho pozitivní, i když je negativní) jsou určité hormonální léky, ale jde o léky, které jsou většinou dávány právě ženám, když se má podpořit těhotenství či mají pomoci otěhotnět.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Těhotenský-test.com
Kontakty