Úvod Rozpoznání těhotenství

Rozpoznání těhotenství

Může žena poznat těhotenství dřív, než to rozpozná lékař?

Některé ženy, zvlášť když u nich jde o opakované těhotenství, cítí, že jsou gravidní dřív, než jim to může potvrdit lékař. Ten většinou diagnostikuje těhotenství pohmatem, podle zvětšující se dělohy. Bývá to v období 4.-8.týdne, kdy žena přichází do ordinace z důvodu vynechání menstruace. V některých případech se však stává, že žena na začátku gravidity krvácí ( v období pravidelné periody), přesto se může cítit těhotná. Pokud se s takovýmto tušením dostaví na gynekologii, a lékař si není graviditou jist, může provést těhotenský test z moči nebo krve přímo v ordinaci.

Většina žen to však řeší zakoupením domácího těhotenského testu, který je stejně bezpečný (z hlediska diagnostiky), jako test u lékaře. Navíc má výhodu pohodlí a soukromí domova. Jak už bylo uvedeno těhotenský test prokazuje graviditu zjištěním přítomnosti hormonu HCG. Pokud by šlo o jiný důvod vynechání menstruace, případně nějakých gynekologických potíží, test by byl negativní na hormon HCG. V tom případě je nutné navštívit lékaře a problém s ním řešit odborným způsobem.


Diskuse (31 komentářů)

Pepajr, (01. 02. 2012 15:20) Reagovat
Poslal jsem své přítelkyni http://test-tehotenstvi.cz/?stranka=4.
Suky, (05. 02. 2012 16:32) Reagovat
Chtěla jsem se zeptat zda může gynekolog poznat s krve jestly jsem těhotná hned po 3dnech poslední soulože
Lucka, (01. 03. 2012 20:03) Reagovat
prosim o pomoc. je mi teprve 16 a pred dvouma mesicama nam to s pritelem "ujelo" ale beru antikoncepci a tak jsme tomu moc nevenovali moc pozornost protoze jsem menstruaci dostala normalne. A ted mam pocit nejistoty je mi nevolno bolelo me bricho mam deprese a nechut k jidlu. Prosim o radu co nejdrive.
Zuzana, (09. 04. 2012 21:35) Reagovat
pribrala som desať kilo mávala som vždy 85 a teraz mám 95 kilo a vyzerám ako tehotná dokonca sa mi objavili aj strie na prsiach bokoch a aj na bruchu stále mám pocit že som tehotná no gynekolog tvrdi že nie raz som nedostala krámy a prišli mi až druhy mesiac a teraz mi chodia vždy neskoršie a nekoršie ale pridu.Bolieva ma hlava a som dosť naladová.prosim poradte mi čo mám robiť aj testy su negativne ale priznaky mám dakujem za radu prosim odpovedzte mi čo najskor.
stanka, (26. 08. 2012 19:42) Reagovat
skus si dat zistit hormony stitnej zlazy...ak by si mala TSH vyssi nez norma tak by to mohla byt hypotyreoza..kedze si pribralaa mavas problemy s menstruaciou
hanka, (16. 04. 2012 12:38) Reagovat
Dobrý den,pred 5 dny jsem si dělala těhotenský test vyšen neg.menstruaci jsem měla dostat včera.ale ta se ovšem nedostavila :)mám bolesti v podbříšku a raní nevolnost a bolesti prsou
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Těhotenský-test.com
Kontakty