Úvod Rozpoznání těhotenství

Rozpoznání těhotenství

Může žena poznat těhotenství dřív, než to rozpozná lékař?

Některé ženy, zvlášť když u nich jde o opakované těhotenství, cítí, že jsou gravidní dřív, než jim to může potvrdit lékař. Ten většinou diagnostikuje těhotenství pohmatem, podle zvětšující se dělohy. Bývá to v období 4.-8.týdne, kdy žena přichází do ordinace z důvodu vynechání menstruace. V některých případech se však stává, že žena na začátku gravidity krvácí ( v období pravidelné periody), přesto se může cítit těhotná. Pokud se s takovýmto tušením dostaví na gynekologii, a lékař si není graviditou jist, může provést těhotenský test z moči nebo krve přímo v ordinaci.

Většina žen to však řeší zakoupením domácího těhotenského testu, který je stejně bezpečný (z hlediska diagnostiky), jako test u lékaře. Navíc má výhodu pohodlí a soukromí domova. Jak už bylo uvedeno těhotenský test prokazuje graviditu zjištěním přítomnosti hormonu HCG. Pokud by šlo o jiný důvod vynechání menstruace, případně nějakých gynekologických potíží, test by byl negativní na hormon HCG. V tom případě je nutné navštívit lékaře a problém s ním řešit odborným způsobem.


Diskuse (31 komentářů)

Eliška, (28. 11. 2012 11:48) Reagovat
dobry den,chtela jsem se zeptat. Je mi 20let 2roky neberu prasky s pritelem by sme si prali miminko. Mam spozdeni z menstruaci cca16 dni. Delala sem si teh.test a vysli 2carky :) muzu se spolihat na teh.test? V utery mam jit k panu doktorovi pro vysledky,ale bojim se ze nebudu tehotna. Dekuji za odpoved
anonym, (15. 06. 2013 09:56) Reagovat
Má nevl. matka si včera dělala test. Dnes se baví s tátou o "tom".Já jsem našla v koši test a byly tam dvě čárky.Asi je těhotná,že??
n, (07. 07. 2014 09:21) Reagovat
Kolik dní po pohlavním styku těhotenský test pozná že je žena těhotná?
libena keck, (23. 08. 2014 07:20) Reagovat
:-x
libena keck, (23. 08. 2014 07:21) Reagovat
Nevim jestli sem tehotna :-x :zzz
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Těhotenský-test.com
Kontakty