Úvod Rozpoznání těhotenství

Rozpoznání těhotenství

Může žena poznat těhotenství dřív, než to rozpozná lékař?

Některé ženy, zvlášť když u nich jde o opakované těhotenství, cítí, že jsou gravidní dřív, než jim to může potvrdit lékař. Ten většinou diagnostikuje těhotenství pohmatem, podle zvětšující se dělohy. Bývá to v období 4.-8.týdne, kdy žena přichází do ordinace z důvodu vynechání menstruace. V některých případech se však stává, že žena na začátku gravidity krvácí ( v období pravidelné periody), přesto se může cítit těhotná. Pokud se s takovýmto tušením dostaví na gynekologii, a lékař si není graviditou jist, může provést těhotenský test z moči nebo krve přímo v ordinaci.

Většina žen to však řeší zakoupením domácího těhotenského testu, který je stejně bezpečný (z hlediska diagnostiky), jako test u lékaře. Navíc má výhodu pohodlí a soukromí domova. Jak už bylo uvedeno těhotenský test prokazuje graviditu zjištěním přítomnosti hormonu HCG. Pokud by šlo o jiný důvod vynechání menstruace, případně nějakých gynekologických potíží, test by byl negativní na hormon HCG. V tom případě je nutné navštívit lékaře a problém s ním řešit odborným způsobem.


Diskuse (31 komentářů)

Delilla, (20. 01. 2015 08:15) Reagovat
Gadgets that may conflict with wireless signals include mobiles, televisions, microwaves, baby monitors and remote-controlled garage door openers. Wireless routers will use multiple signal channels much like stations over a radio.They should build a system of how the staff member would start files and accounts, to make certain that company data stays inside the company.Once Back - Track has booted you should login with username:root and password: toor. Qtel netgear universal wifi range extender wn3000rp walmart: http://Www.2heartstouch.com/member/247234/blog/view/1362205/ extender Few advertisements mention the Wi-Fi connection, and we are forced to pay a lot more in monthly fees with this service.
Marek, (21. 11. 2015 22:18) Reagovat
Co kdyz si moje pritelkyne udelala test a vysel pozitivni a pak to zmyzelo? Co to znamena?
olinka, (27. 01. 2017 23:23) Reagovat
prosim vam chtela bi se jen zeptat mam us 2dny bolest pod brichem
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Těhotenský-test.com
Kontakty