Úvod Ovulace

Ovulace

Co je to ovulační test?

Stejně jako u těhotenského testu, jde o diagnostiku. V tomto případě se však nejedná o graviditu, ale o ovulaci. Určení ovulace se provádí rovněž z moči, ve které se v tomto období nachází větší množství LH (luteinizačního)) hormonu. Ten podporuje uvolnění vajíčka z vaječníku. V moči se LH objevuje několik hodin před ovulací.

Ovulační testy jsou jednoduché, princip je stejný, jako u těhotenského testu. Před použitím je nutné dobře přečíst návod a přesně jej dodržet.

Pokud žena touží po těhotenství a z nějakých důvodů se jí to nedaří, vždy je vhodné použít ovulační test. V období ovulace, tři dny před a tři dny po ovulaci je pravděpodobnost otěhotnění nejvyšší.

Ovulační testy se mohou používat i v případě, že se žena otěhotnění brání. V tom případě se doporučuje (při pozitivním testu) vyhýbat se pohlavnímu styku cca jeden týden.

Co je to ovulace?

Ovulace je období, kdy se uvolňuje vajíčko z vaječníku. Pokud se uvolněné vajíčko setká se spermií, která vnikla do těla ženy při souloži (většinou), dojde k oplodnění. Cesta spermií od ejakulace (výronu semene) v prostředí pochvy ženy až do vejcovodu, kde bylo vypuzeno při ovulaci vajíčko, trvá zhruba pět minut. Životaschopnost spermií (možnost oplodnění vajíčka) se pohybuje od 24-72 hodin. Samotné vajíčko je schopno oplodnění zhruba jeden den. Při ovulaci je vypuzeno vždy jedno vajíčko. Ve výjimečných případech dojde v jednom vajíčku ke vzniku dvou plodů, tzv. jednovaječných dvojčat. Pokud se vajíček uvolní z vaječníku víc, což se stává ojediněle, může dojít k vícečetnému oplodnění, a to dokonce i více partnery. Ženě se pak narodí víc dětí najednou (dvouvaječné dvojčata apod.).


Diskuse (7 komentářů)

Mirka, (19. 06. 2012 08:44) Reagovat
Budoucí maminky, které se snaží otěhotnět a stále se nedaří, vyzkoušejte ovulační test Predictor FERTILITY! je schopen určit 2 nejplodnější dny v přpadě standardního 28 denního cyklu (je vhodné testovat 12.den cyklu).Já jsem byla maximálně spokojená, ovulaci mi vždycky ukázal a pak už se nám to hned povedlo.
Nina, (22. 06. 2012 07:56) Reagovat
Já jsem taky maximálně spokojená, ovulku mi vždycky ukázal a pak už se nám to hned povedlo.
Eva, (26. 06. 2012 11:00) Reagovat
Určitě doporučuji. Je to nejjednodušší cesta, jak zjistit, kdy máte ovulaci
Fialka, (07. 01. 2013 18:09) Reagovat
Já mohu z vlastní zkušenosti doporučit ovulační tester Donna, který jsem sehnala na netu je bezvadný, snadno určí jak plodné, tak neplodné dny. Můžu ho mít pořád u sebe a kontrolovat i několikrát denně příchod ovulace. ;-)
Michala, (01. 08. 2013 06:01) Reagovat
A ty ovulační testy stejně jako těhotenské jsou (předpokládám) jednorázové, že? Já právě bych chtěla zjistit, kdy ovuluju, ale mám tak nepravidelnou menstruaci, že bych si musela dělat ovoluční test hodně často. Máte s tím nějaké zkušenosti?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Těhotenský-test.com
Kontakty